Menu

Použití Goji

Plody kustovnice - goji - můžete jíst, pít jako čaj nebo smoothies, nebo přidat do pokrmů. Užijte si jejich chuť a energii!

 
Použití goji pro sportovce

Použití goji pro sportovce

Goja je ovoce, které urychluje regeneraci organismu po aktivním cvičení a doporučuje se nejen pro aktivní sportovce, ale i pro amatéry, kteří chtějí budovat svalovou hmotu. Plody goji totiž obsahují vzácné aminokyseliny, které nejen že zpomalují rozklad svalové hmoty, ale zvyšují i její pevnost.

Užití goji sportovcům tak zvyšuje svalovou vytrvalost, brání rozpadu svalové tkáně způsobené vytrvalostním tréninkem, urychluje stavbu svalové hmoty, tvaruje siluetu, snižuje množství tělesného tuku, ovlivňuje aktivitu neurotransmiterů a stimuluje nervy.

Proč je pro sportovce vhodné užívání bobulí goji

Plody goji obsahují pro sportovce velice důležité aminokyseliny. Více než 30 % svalových bílkovin se totiž skládá z aminokyselin, které se v průběhu tréninku rozkládají za účelem získání energie. Během fyzické námahy se navíc zvyšuje produkce oxidu dusnatého, který se pomocí některých aminokyselin transportuje ze svalů do jater, ve kterých se z jejich zbytků tvoří L-alanin. Tato aminokyselina se přeměňuje v procesu glukoneogeneze na glukózu, která je transportována do svalů, v důsledku čehož je hladina glukózy v krvi vyvážená a sportovci tak mohou bezpečně vykonávat trénink.

Používání goji zabraňuje rozkladu svalové tkáně

Vedlejším produktem rozkladu aminokyselin je čpavek. Jenomže čím je vyšší jeho hladina, tím více bílkovin se v organismu rozloží. Některé z aminokyselin, které obsahuje kustovnice čínská, snižují hladiny amoniaku a tím redukují úbytek proteinů a zabraňují rozkladu svalové tkáně. I to je jeden z důvodů, proč je konzumace goji pro sportovce velmi přínosná.