Menu

Použití Goji

Plody kustovnice - goji - můžete jíst, pít jako čaj nebo smoothies, nebo přidat do pokrmů. Užijte si jejich chuť a energii!

 
Použití goji

Použití goji

U nás se často goji říká i goja, semínka goji, goja berry, nebo goja kustovnice čínská, každopádně se pořád jedná o stejné ovoce. Svěží, lehounce nakyslé, které má neuvěřitelně příznivé účinky na organismus. Ale jak užívat goji? Odpověď je jednoduchá. Záleží na tom, co potřebujete!

Jak jíst goji

V Číně se z goja vyrábí víno i pivo, u nás se jí hlavně sušená, podobně jako rozinky. Nemusíte se ale bát ji přidat jako vynikající přísadu do různých pokrmů, protože každé zelenině, masu, salátu, polévce, rýži a čaji dodá neopakovatelný šmrnc!

 

Jak užívat goji při hubnutí

Goja stimuluje prospěšnou střevní mikroflóru a metabolismus, takže se potraviny mění v energii a ne v tuk. Pokud chcete konzumovat sušené plody goji na hubnutí, tak budete potřebovat 20 gramů ovoce ráno a večer.

 

Goji a kojení

Goja sice obsahuje vysoké množství vitamínu C, má detoxikační schopnosti a vliv na hubnutí, ale to není při kojení na prvním místě. Pro goji a kojení platí pravidlo, že při konzumaci víc jak dvaceti bobulí kustovnice denně konzultujte odborníka na výživu.

 

Goji v těhotenství

Goja obsahuje antioxidant betain, který snižuje hladinu nebezpečného homocysteinu, snižuje risk srdeční zástavy a arterosklerózy, ale také dokáže při nadměrném množství v těhotenství vyvolat kontrakce dělohy. O použití goji v těhotenství se poraďte vždy s lékařem. Nicméně jedná se o sušené ovoce, které většině lidí nedělá problémy.