Menu

O goji

Goji jsou sušené plody kustovnice čínské - superpotravina, která dobyla svět zdraví a přírodní medicíny

 
Goja, bobule goji, wolfberry goji – jaký je mezi tím rozdíl?

Goja, bobule goji, wolfberry goji – jaký je mezi tím rozdíl?

Není to tak dávno, kdy se na našem trhu objevila nová superpotravina kustovnice čínská neboli goji, která mnoho lidí ohromila svými vlastnostmi. Je tedy logické, že je kolem ní mnoho dotazů. Spousta lidí nemá jasno v názvosloví plodů kustovnice čínské. Otázka zní, zda jsou bobule goji to stejné jako goja kustovnice, goja plody, goja berry, wolfberry goji, nebo goji semínka. Jedná o různé odrůdy tohoto ovoce, nebo jsou to úplně rozdílné plody?

Tajemný keřík z Asie

Kustovnice čínská, latinsky Lycium chinense, je keřík, který roste převážně v oblasti Číny, Koreje a Japonska. Plody této rostliny se nazývají goji, ale u nás se můžete setkat klidně i s výrazy jako goji berries, goja kustovnice čínská, goji semínka, goja bobule, goji himalaya, goji wolfberry nebo kustovnice čínská goji semena. Vždy se jedná o plody stejné rostliny, kterým se jen rozdílně říká.

Goji v tradiční čínské medicíně

Tradiční čínská medicína využívá fenomenálních vlastností kustovnice po celá staletí.  V oblastech, kde keř roste, se plody jí nejvíce v čerstvé podobě, ale používají je i jinak. Velmi často si tam připravují čaj z goji, oblíbená je u nich i goji šťáva, goji olej a krém z goji. Bobule kustovnice se velice rychle kazí, proto je nemožné koupit si je ve vzdálenějších oblastech čerstvé. U nás jdou koupit sušené plody goji, čaj z goji, džus z goji, sirup z goji a goji cream.

Bobule goji plné zdraví a vitality

Teď už víte, že ať se setkáte s výrazy jako goji berry, kustovnice čínská goji semena, goja plody, goji bobule, góji, ovoce goji nebo s jakýmkoliv jiným názvem z tohoto článku, tak se setkáváte s ovocem, které má antioxidační vlastnosti, omlazuje, posiluje zrak a ostrost vidění, uklidňuje podrážděné oči, podporuje sexualitu, harmonizuje činnost jater a ledvin, posiluje obranyschopnost a imunitu, zlepšuje krvetvorbu a vyvažuje krevní tlak.