Menu

Goji a hubnutí

S goji se dostanete do formy! Je výborným společníkem při hubnutí a sportu.

 
Goji a hubnutí

Goji a hubnutí

Pokud chcete zařadit do jídelníčku potraviny vhodné při hubnutí, věnujte pozornost plodům kustovnice čínské. Bobule Goji, někdy mylně považované za Goji semínka, jsou zdravým exotickým ovocem. Podporují dlouhověkost a  pozitivní vliv mají bobule Goji na hubnutí.

Plody Goji na hubnutí

Goji plody jsou antioxidanty a díky svému vyváženému složení podporují redukci tuku a cholesterolu v krvi. Obsahují až 21% vlákniny, zasytí tedy na delší dobu a snižují apetit. Jejich močopudný a čistící účinek napomáhá eliminovat toxiny a odpady v těle, což mimo jiné prospívá v boji se zadržováním vody. 

Mezi účinky Goji Berry patří vyrovnávání glukózy v krvi, patří totiž mezi tzv. superpotraviny s nízkým glykemickým indexem. Energii dodává tělu postupně, což může snížit potřebu jíst sladkosti a ulehčit dodržování zásad zdravého stravování.

Energie, kterou tělu Goja dodávají, navíc pozitivně ovlivňuje regeneraci svalů po cvičení, které snižování hmotnosti urychluje. Goji bobule podporují také psychickou pohodu, což může hubnutí s Goji jen prospět.

Samotná konzumace Goji nestačí

Názory na Goji hubnutí se různí, nicméně je jisté, že samotné bobule nedokážou zázraky. Dieta s Goji bude efektivnější, když budou bobule součástí nízkokalorického jídelníčku a doporučeno je zapojit také pravidelný pohyb. Ideální dávkování zatím odborníci nestanovili, sušených plodů lze ale s jistotou denně sníst 20-30.

Neexistuje přesný manuál na to, jak užívat Goji při hubnutí a jak zhubnout s Goji, lze ale dohledat na téma Goja a hubnutí. Bobule Goji na hubnutí lze využít při přípravě různých nápojů i pokrmů. 

Zkušenosti s Goji na hubnutí a recenze naznačují, že podporující efekt má také Goji šťáva v Bio kvalitě a hubnutí s Gojou lze docílit i konzumací čaje z mladého výhonku Goji.